Kisamenestyjät 2017

Kisamenestyjät 2017

 

2-taso 

Esteratsastus 

 

4-6.8 Power park horse show

100cm Jasmi Huunanmaa - Corazon 10.sija

100cm Jasmi Huunanmaa - Corazon 9.sija

110 cm Jasmi Huunanmaa - Corazon 8. sija

 

23.7 PRRC/Luvia

110cm (AM5) Jessica Niemi - Gold Kheid 2.sija

 

8.7 Metsämäen Horse Show

110cm Jessica Niemi - Gold Kheid 4. sija

 

7.5 / Kangasala

100cm Jessica Niemi - Gold Kheid 1. sija!!!

110cm Jessica Niemi - Gold Kheid 4. sija!

 

19.3 / Niinisalo

90cm Maria Susi- Cabaree

 

26.2 / Varsa 

100cm Jessica Niemi - Gold Kheid 2.sija

 

 

Kenttäratsastus

 

9.7 / Niinisalo

 

2-taso

80cm, Koulukoe: Harrasteluokan kouluohjelma 2016, Estekoe: 80cm, 300m/min, Maastokoe: n. 1250m, 400m/min

Sini Mikola - WR Magical Fairy 4. sija

 

 

 

 

1-taso

Esteratsastus

 

25.5 PoR

60cm  Sanna Someristo - Abalonen Anna 1.sija

 

8.4 / Nakkila

80cm (sk-cupin 2. osakilpailu) Milja Tarvainen - Ronda III 4.sija

 

18.3 / Laitila

40cm Emma Oras - Nadia III  1.sija

60cm Emma Oras - Nadia II 1.sija

12.3 /PoR

60cm(PoR Cupin 1. osakilpailu) Veera Virtanen - Ultimo van de Middelstede 2. sija

 

4.3 / PRRC

40cm Emma Oras - Nadia II 1.sija

60cm Emma Oras - Nadia II 1.sija

 

12.2 TRS

50-60cm Emma Oras - Nadia II 1.sija

 

11.2 / Lusar

80cm (SK-cupin 1. osakilpailu) Milja Tarvainen - Ronda III 1.sija

80cm Sini Mikola - WR Magical Fairy 2.sija

90cm Hilma Väre - Keninsberga 4.sija

100cm Jessica Niemi - Gold Kheid 1.sija

 

15.1 TRS

50-60cm Emma Oras - Nadia II 1.sija

70-80cm Emma Oras Nadia II 1.sija

 

6.1 / LuvRa

50-60cm Emma Oras - Nadia II 5.sija

70-80cm Emma Oras - Nadia II 1.sija

 

 

Kouluratsastus

 

19.8 Luvia / LuRa

He CEB special Alisa Kaleva - Hobbs 4.sija

 

27.5 / JAZZ-T

He.B K.N Specia (SK-cup)l Milja Tarvainen Ronda III 4.sija

He:B K.N Special (SK-cup) Maria Susi - Ultimo Van De Middelstede 5.sija

He C:2 2000 Veera Virtanen - Rolda 5. sija

 

4.3 / Naksut

He:B K.N Special (SK-cup 1. osakilpailu) Maria Susi - Ultimo Van De Middelstede 3. sija

He.B K.N Specia (SK-cup 1. osakilpailu)l Milja Tarvainen Ronda III 4.sija

 

24.2 TRS

He:B K.N Special Maria Susi - Ultimo Van De Middeltede 3.sija

 

28.1 /  Lusar

He:C Alisa Kaleva - Aida III 2.sija

He:B Emilia Aaltonen - Westerhuis Fox

 

Jessica ja Goldi ratsasti hienosti tuplanollat 110cm luokassa, jossa arvosteluna AM5, Luvialla 23.7 :)
8.7 Metsämäen Horse Show, Jessica ja Goldi :)
Sini ja Fairy maastoesteillä 9.7 Niinisalossa :)
Ruusukehai Gold Kheid, Jessica Niemen estetykki :D
19.8 Alisa Kaleva nappasi lainaponilla Hobbs 4. sijan he CEB specialissa Luvialla
Eurasta 27.5 Maria, Veera ja Milja :)
Maria Susi ja Timppa palkintojenjaossa 4.3 :)
Milja Tarvainen ja Ronda III 8.4, satakunta cup luokasta 4. sija :)
Milja Tarvainen ja Ronda III poseeraa 11.2, kun ensimmäinen satakunta cupin osakilpailuvoitto plakkarissa :)
Emma Oras ja Nadia II Tampereella plakkarissa 2 puhdasta rataa :)
Alisa Kaleva ja Aida III aloittivat kisakauden 28.1 koulukisoista 2.sijan kera :)